Aktualności z OSP

Podziękowanie za pomoc - Gmina Cisek

          Na ręce naszej jednostki spłynęły podziękowania od Wójta i Przewodniczącej Rady Gminy Cisek za pomoc w usuwaniu skutków silnej nawałnicy, jaka przeszła przez Landzmierz w dniu 7 lipca 2017 roku.

XXV - lecie pożaru w Kuźni Raciborskiej

          Dnia 18.08.2017r. w Kuźni Raciborskiej odbyły się oficjalne obchody upamiętniające pożar lasu, który wybuchł 25 lat temu.

                                                                                 Czytaj całość

Zebranie sprawozdawczo za 2016 rok

          W dniu 28.01.2017r. w sali sportowej przy szkole podstawowej w Mechnicy odbyło się walne zebranie sprawozdawcze OSP Mechnica-Kamionka za miniony rok 2016. Tradycyjnie rozpoczęliśmy odegraniem hymnu Związku OSP „Rycerze Floriana”.

                                                                                 Czytaj całość

 

Zebranie sprawozdawczo wyborcze za 2015 rok

          W sali sportowej przy szkole podstawowej w Mechnicy odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Mechnica-Kamionka. Podsumowano miniony rok 2015 oraz kadencję zarządu, który działał przez ostatnie 5 lat.

                                                                                 Czytaj całość

Oktoberfest 2015

           19 września Zarząd DFK Kamionka po raz czwarty zorganizował Oktoberfest. Tym razem goście bawili się w sali gimnastycznej w Mechnicy. Tradycją już się stało, ze Oktoberfest w Mechnicy zbiega się z data otwarcia największego na świecie święta piwa w Monachium.

                                                                                 Czytaj całość

 

Podaruj nam swój 1%

           Zachęcamy wszystkich do przekazywania naszej jednostce swojego 1% a poniżej instrukcja jak można przekazać 1 procent podatku dochodowego na najbliższą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Reńska Wieś w celu lepszego jej wyposażenia do reagowania na miejscowe zagrożenia.

                                                                                 Czytaj całość

Oktoberfest 2014

W sobotni wieczór, 20 września przy straży OSP w Mechnicy, Zarząd DFK Kamionka  po raz trzeci już zorganizował OKTOBERFEST.

                                                                                 Czytaj całość

Napełnianie basenu dla Michała w Mechnicy

02.08.2014r. – w dniu dzisiejszym pomagaliśmy Fundacji „Mam Marzenie”, w uzupełnianiu basenu wodą w Mechnicy u naszego Kolegi Michała. Michałowi życzymy dużo zdrowia i radości z basenu.

                                                                                 Czytaj całość

Jubileusz 100-lecia powstania OSP w Kamionce

27.07.2013r. – w dniu dzisiejszym odbyły się uroczystości związane ze 100-leciem powstania Ochotniczej Staży Pożarnej w Kamionce. O godz. 1230 wszyscy zgromadzili się przy kapliczce św. Floriana w centrum Kamionki. Tam została przez księdza proboszcza Rudolfa Golec i księdza prałata Rudolfa Pierskała poświęcona tablica upamiętniająca poległych mieszkańców Kamionki w II wojnie światowej, która znajduje się na bocznej ścianie kapliczki. Później delegacja złożyła kwiaty w hołdzie wszystkim zmarłym strażakom.

                                                                                 Czytaj całość

Oktoberfest 2013

W sobotni wieczór, 21 września przy straży OSP w Mechnicy, Zarząd DFK Kamionka  po raz drugi zorganizował OKTOBERFEST. Data naszej imprezy pokryła się z wielkim otwarciem corocznego festiwalu piwa – Oktoberfest w Monachium.

Krótko po godzinie 19.00 Wójt Gminy Reńska Wieś pan Marian Wojciechowski przeciął wstęgę na pierwszej beczce piwa i tym samym oficjalnie rozpoczął tegoroczny Oktoberfest w Mechnicy.

                                                                                 Czytaj całość

PROGRAM OBCHODÓW 100-LECIA
W OSP MECHNICA-KAMIONKA

 

- 1230 – przemarsz od Kapliczki w Kamionce do
namiotu przed remizą

- 1300 – uroczysta Msza Święta w namiocie przy
remizie w Kamionce

- 1400 – przekazanie sztandaru, przemówienia i poświęcenie
nowego wozu bojowego

- 1430 ÷ 1600 – obiad i możliwość zapoznania się
z foto-galerią i kroniką OSP

- 1600 ÷ 1800 – koncert orkiestry OSP Mechnica-Kamionka

- 1900  – zabawa taneczna z zespołem „AXAMIT”

 

Zebranie sprawozdawcze za rok 2012 i włączenie do KSRG.

16 lutego bieżącego roku w sali sportowej przy szkole podstawowej w Mechnicy odbyło się coroczne zebranie sprawozdawcze za miniony rok 2012. Dla naszej jednostki było to zebranie historyczne, ponieważ podczas jego trwania, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, nadbrygadier Karol Stępień, wręczył nam oficjalny dokument, który stwierdza, że zostaliśmy włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.                                    Czytaj całość

 

Kliknij by powiększyć