Dożynki parafialne
& Zabawa pod chmurką

W ostatnią sobotę sierpnia, tj. 27.08.2016r., w naszym sołectwie odbyły się dożynki parafialne, zorganizowane przez radę sołecką i Panią sołtys. Dożynki rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 17.30, podczas której dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne plony. Po uroczystej mszy wszyscy mogli udać się pod dom parafialny, gdzie został zorganizowany poczęstunek dla zgromadzonych parafian i gości. Członkowie rady wraz z Panią sołtys zadbali o to, aby ugościć wszystkich kawą i ciastem, a także grillowanym stekiem lub kiełbaską oraz napojami chłodzącymi.

Po przekąszeniu „kołocza i kafeju’’ nadeszła pora aby rozpocząć kolejną część świętowania „Żniwnioka”. Pani Klaudia, sołtys Mechnicy wraz ze starostą dożynkowym Panem Edwardem O. zaprosili wszystkich zgromadzonych na dalszą część dożynek i do zabawy dożynkowej, którą umilał nam zespół „CRISS”, w którym grają nasi dawni parafianie.

Podczas całej zabawy mogliśmy liczyć na dobrą muzykę dla starszych i młodszych oraz liczne wspólne zabawy z zespołem „Criss” jak również punkty gastronomiczne.

Zabawa była bardzo udana, za co dziękujemy zespołowi muzycznemu,  jak i wszystkim organizatorom. Dziękujemy również ks. proboszczowi za odprawienie mszy dziękczynnej i wygłoszenie kazania. W imieniu Pani sołtys jak i całego grona rady sołeckiej chcieliśmy także podziękować wszystkim sponsorom, którzy wspomogli finansowo zorganizowanie tych dożynek jak i zaszczycili nas swą obecnością. Serdecznie dziękujemy i liczymy na dalsze wsparcie i chęć pomocy sołectwu Mechnica. Dołożymy wszelkich starań by wieś była coraz piękniejsza i bardziej aktywna, by jak najwięcej się działo.

Pani sołtys wraz z radą sołecką

Więcej zdjęć w naszej Foto galerii - sprawdź