Przycinka drzew
 

Przycinanie konarów drzew na terenie Sołectwa Mechnica odbyła się na prośbę mieszkańców oraz z inicjatywy rady sołeckiej i sołtysa. Przycinka odbywała się w sobotę w dwóch terminach tj. 21.11. oraz 05.12.2020r.

Dnia 21 listopada rozpoczęto działania od zbirki pod remizą OSP Mechnica o godz. 8.30, tam ustalono, że przycinka rozpocznie się od ul. Polnej a później na ul. Młyńskiej. Pomimo mroźnego powietrza pogoda sprzyjała i prace postępowały dosyć sprawnie. Przycinka i prace porządkowe zostały zakończone ok. godz. 14.30. "Galeria"

Kolejnym dniem prac nad przycinką konarów wyznaczony został na 05 grudnia. Podobnie jak za pierwszym razem rozpoczęto zbiórką pod remizą o godz. 8.45 i wyznaczono kolejny plan działań. Udano się na ul. Banatki gdzie uporządkowano konary drzew na placu „Pod Górą” oraz na ul. Bródek. Następnie udano się na ul. Młyńską by dokończyć wycinkę pnia drzewa, który zagrażał zawaleniu podczas sinych wiatrów. Prace zostały ukończone ok. godz. 14.00. "Galeria"

Wszystkim tym, którzy pomagali w pracach związanych z przycinką konarów składamy serdecznie podziękowania. Rada sołecka wraz z Sołtysem.