Msza nad rzeka Odrą

 

Pierwszy raz od jedenastu lat Msza na Odrą nie odbyła się na brzegiem rzeki Odry. Natura kolejny raz pokazała nam, że jest silniejsza od nas. Dlatego cała uroczystość musiała zostać przeniesiona na boisko LZS-u. Mimo tego, że nasze plany zostały nieco pokrzyżowane wspólnymi siłami przygotowaliśmy dwunastą już z kolei uroczystość upamiętniając wydarzenia z 1997 roku.
Dziękczynnej Mszy  św. która odbywała się w namiocie przewodniczyli: ojciec Antoni Sowa, który przyjechał do Nas aż z Poznania,
neoprezbiter z Komorna ks. Adam Gromada, który po mszy udzielał błogosławieństwa prymicyjnego, jak również nasz ksiądz proboszcz Rudolf Golec.

Uroczystość ta była w tym roku współfinansowana, przez Urząd Marszałkowski w Opolu, dlatego też swoją obecnością zaszczyciło nas wiele osób: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej p. Ryszard Gala, Wiceprezes Zarządu Głównego OSP RP druhna Teresa Tiszbirek, były wojewoda p. Bogdan Tomaszek, Marszałek Sejmiku Wojewódzkiego p. Józef Sebesta, Starosta Powiatu Krapkowickiego p. Albert Macha, Starosta Powiatu K-Kozielskiego p. Józef Gisman, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej bryg. Marek Matczak, komendant Powiatowej Straży Pożarnej w K-Koźlu bryg. Janusz Chomiak, Zastępca Komendanta Powiatowego w K-Koźlu bryg. Zygfryd Steuer, Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Krapkowicach druh Jerzy Jarosz, Wiceprezes Zarządu Powiatowego OSP RP w K-Koźlu druh Alojzy Parys, Wójt Gminy Walce p. Bernard Kubata, Wójt Gminy R-Wieś p. Marian Wojciechowski, Wice wójt Gminy R-Wieś p. Jan Domek, Przewodniczący Rady Gminy R-Wieś p. Krystian Flegel, Komendant Gminny OSP RP w R-Wieś druh Zbigniew Bustrycki, Sekretarz Zarządu Gminnego OSP RP w R-Wieś druh Stanisław Sarnacki, Dyrektor SSP w Mechnicy p. Elżbieta Dziuda oraz nasi druhowie z FF Horka, jak i również mieszkańcy okolicznych miejscowości i nasi parafianie. 

Miłą niespodzianka podczas tegorocznej uroczystości dla naszego Prezesa OSP Mechnica-Kamionka Jana Greinerta było odznaczenie go złotym medalem Niemieckiego Związku Straży Pożarnej za pielęgnowanie kontaktów międzynarodowych z zagranicznymi jednostkami, które zostało mu wręczone przez naszą partnerską jednostkę w Niemczech FF Horka.

Jak i co roku nad Odrą po Mszy św. nie mogło zbraknąć na festynie zabawy tanecznej, której to przygrywał zespół „Chicago”. Zabawa była bardzo udana, mimo iż pogoda Nas nie rozpieszczała zawitało b. dużo ludzi i bawiliśmy się dosłownie i w przenośni do białego rana.

Pragniemy podziękować zarządowi LZS Inter Mechnica za udostępnienie nam boiska, jak również wszystkim osobom, które nawet w najmniejszym stopniu pomogły w przygotowaniu tegorocznej uroczystości.

Więcej zdjęć w naszej Foto galerii - sprawdź
                                                                                          Tekst opracowała Jowita Ś.