20 rocznica powodzi lipiec 1997

W sobotę 24.06.2017r. o godzinie 1730, parafianie zgromadzili się „Pod Górą”, na dwudziestej już uroczystości upamiętniającej wydarzenia z 1997 roku.

Jak co roku, przy ołtarzu stanęły liczne poczty sztandarowe: z Niemiec FF Horka, PSP Kędzierzyn – Koźle, OSP Antoniów, OSP Rozwadza, OSP Stara Kuźnia, OSP Pokrzywnica, OSP Mechnica – Kamionka. Tradycyjnie ołtarz został zbudowany z łódki strażackiej. Na początku wszystkich przywitał ksiądz proboszcz Rudolf Golec. Dziękczynnej Mszy św. przewodniczył ksiądz dr Mariusz Drygiert. W pięknym kazaniu które wygłosił, wspominał dramatyczne wydarzenia z 1997 rok, gdy woda się podnosiła, wdzierała się do domów i gospodarstw. Wyraził również swoją wdzięczność ludziom, którzy nieśli wtedy pomoc powodzianom. Był również pełen podziwu, że mimo iż minęło już 20 lat od wielkiej wody, to mieszkańcy pamiętają o tamtych wydarzeniach i co roku tak licznie dziękują Bogu, za pomoc wtedy otrzymaną. Następnie wszystkich przybyłych gości przywitał prezes OSP Mechnica – Kamionka Jan Greinert: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Brygadier Maciej Zając, były Komendant Wojewódzki Nadbrygadier Karol Stępień, Komendant Powiatowy PSP w Kędzierzynie – Koźlu Brygadier Mirosław Stadniczuk, Prezes Rady Nadzorczej Z. A. Kędzierzyn – Koźle Bogdan Tomaszek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Druh Zygfryd Steuer, Wójt Gminy Reńska Wieś Marian Wojciechowski, Przewodniczący Rady Gminy w Reńskiej Wsi Krystian Flegel, Sekretarz Gminnego Zarządu Druh Łukasz Steuer.

Po mszy świętej wszyscy mogli zjeść pyszny kołacz z kawą, kiełbaski z grilla oraz grochówkę. Na festynie nie mogło zabraknąć zabawy tanecznej, na której przygrywał zespół Matt Music. Oczywiście na parkiet pierwsze ruszyły dzieci, które później prosiły do tańca swoich rodziców. Tegoroczny festyn zakończył się w późnych godzinach nocnych, gdyż wszyscy wspaniale się bawili.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które pomogły w organizacji i przygotowaniu  tegorocznej uroczystości.

OSP Mechnica - Kamionka

Więcej zdjęć w naszej Foto galerii - sprawdź